67456-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Släckt kalk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkprodukter.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24213000 Släckt kalk
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling enligt LUF av kalkprodukter. Upphandlingen görs för Värmeks 161 medlemmar inom fjärrvärme, fjärrkyla, el och VA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen