2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobile multichannel routers
Beskrivning: Sveriges Radio (Swedish Radio) is in need of a type of "multichannel router" that will be part of the existing infrastructure. "Mobile Multichannel Routers" are used to transmit and receive data for reporters in the field.
Intern identifierare: SR2522
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32420000 Nätutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000