67473-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Centrala venkatetrar med tillbehör 2026, SLL473
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelCentrala venkatetrar med tillbehör 2026, SLL473
BeskrivningUpphandling av Centrala venkatetrar med tillbehör 2026, SLL473
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120826:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141220 Kanyler, 33141200 Katetrar, 33141128 Suturnålar, 33141321 Anestesinålar, 33141324 Dialysnålar, 33141322 Artärnålar, 33194120 Infusionsartiklar
Optioner
Beskrivning av alternativen24 månaders förlängningsoption