See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Basutrustning till transfusionsmedicin
Beskrivning: VGR har behov av återkommande anskaffning av allmän laboratorieutrustning till transfusionsmedicin, exempelvis blodvaggor, sterilsvetsare och plasmatinare.
Intern identifierare: RS 2023-04685
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Blodvaggor
Beskrivning: VGR upphandlar Basutrustning till transfusionsmedicin.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Plasmatinare
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Slangsvetsare, bord
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Slangsvetsare, hand
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Sterilsvetsare
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsinbjudan