See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkartjänster Kriminalvården 2023:1
Beskrivning: Kriminalvården genomför upphandling av läkartjänster för vård och behandling av häktade och intagna i Borås, Högsbo, Sagsjön, Halmstad, Rödjan, Mariefred, Johannesberg, Skogome, Brinkeberg, Östragård, Uddevalla, Göteborg, Tidaholm, Karlstad, Karlskoga, Mariefred, Nyköping, Arnö, Uppsala, Hinseberg, Östersund, Helsingborg, Ringsjön, Västervik. Leverantören ska tillhandahålla tjänster i form av medicinsk utredning, diagnostik, rådgivning och behandling.
Föregående meddelande: 502552-2023
Intern identifierare: 2023-1287
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Läkartjänster KV 2023:1 generell
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AO 1 region Väst
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: AO 2 häktet Karlstad
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: AO 3 anstalten Karlskoga
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: AO 4 anstalten Mariefred
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: AO 5 VO Nyköping
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: AO 6 häktet Uppsala och anstalten Åby
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: AO 7 anstalten Hinseberg
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: AO 8 häktet Östersund
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: AO 9 häktet Helsingborg
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: AO 10 anstalten Ringsjön
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: AO 11 anstalten Västervik