2. Förfarande
Förfarande
Titel: K0062.060 Ny Matsalsbyggnad Karlberg
Beskrivning: Objektet avser nyproduktion av en ny Matsalsbyggnad (by 060) inom Militärhögskolan Karlberg (MHS K) med tillhörande teknisk infrastruktur. I projektet ingår utöver matsalsbyggnationen att avveckla en befintlig nätstation i by 039 och uppföra en ny sådan (63b) i samma byggnad, utbyte och omläggningssarbeten med en ny fjärrvärmekulvert, VA-, DV-, KV-, Kraft-,
Intern identifierare: 460/2021
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Inbjudan