674911-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Träningsutrustning – Gymutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gymutrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser ett rikstäckande ramavtal för leverans av gymutrustning till Statens institutionsstyrelse (SiS).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123917:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning, 37442300 Muskelträningsmaskiner för under- och överkroppen, 37442900 Universalträningsmaskiner