674982-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning – Upphandling av ramavtal angående Lås- och Säkerhetsentreprenad ort Kalmar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ramavtal angående Lås- och Säkerhetsentreprenad ort Kalmar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Lås- och Säkerhetsarbeten inom beställarens hyresbestånd som omfattas av ca 40 000 m2 lokaler, främst universitetslokaler och kontorsfastigheter i centralt i Kalmar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119644:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Optioner
Beskrivning av alternativenJa ett (1) år + ett (1)år