2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Roterande instrument och tandvårdsutrustning
Beskrivning: Folktandvården Stockholms län bjuder in potentiella leverantörer till att delta i en RFI inför upphandling Roterande instrument och tandvårdsutrustning. Detta är i första hand en skriftlig leverantörsdialog i enlighet med vad som närmare framgår i RFI-dokumentet.
Intern identifierare: FTV 2410-0429
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131000 Tandläkarinstrument, 33131100 Tandkirurgiska instrument, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 51412000 Installation av utrustning för tandvård och underspecialiteter