675023-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Tjänster i samband med skogsavverkning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogstjänster avverkning 2022--2026
Referensnummer: KLF 2021/1220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller Luleå kommuns behov av avverkning med skördare och skotare. Innefattar slutavverkning, exploateringsavverkning och gallring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen