Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyrå
Referensnummer: 2019/2812
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
MDH önskar teckna avtal med en byrå för:
Kreativ kommunikation - Strategier och koncept ska utarbetas för kampanjer och kommunikationsinsatser som stärker MDH:s varumärke och attraherar studenter att läsa vidare på högskolan
Och för:
Grafisk produktion - Utifrån framtaget kampanjmanér skapa innehåll för analoga och digitala kanaler.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen