Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitaltryck
Referensnummer: UH 2022/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79811000 Digitaltryckning
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitaltryck av trycksaker i mindre upplagor som normalt kräver kort produktionstid och snabba leveranser - t.ex. doktorsavhandlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79810000 Tryckning, 79811000 Digitaltryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen