675178-2023 - ÄndringSverige-Arboga: System- och stödtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av verksamhetssystem för individ- och familjeomsorg
Referensnummer: VMKF-U 2023.105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dessa uppgifter utgör inte underlag för anbud utan tjänar enbart för översiktlig orientering.
Upphandlingen omfattar verksamhetsstödjande IT-tjänster för handläggning och dokumentation inom individ- och familjeomsorgen. Tjänsteleveransen omfattar driftsättning, integrationstjänster, verksamhetsinförande, drift, incidenthantering och utveckling samt utbildning av beställarnas personal.