675228-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Maskiner och förare för akuta VA-arbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMaskiner och förare för akuta VA-arbeten
BeskrivningUpphandlingen avser maskiner och förare för icke planerade och akuta VA-arbeten
Intern identifierare24/102
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45332200 VA-arbeten, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelKrav