67533-2023 - ResultatSverige-Solna: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd inom strategisk design
Referensnummer: UHM-2022-0138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni hjälpa oss att utveckla offentliga affärer för en långsiktigt sund och hållbar samhällsutveckling?
Upphandlingsmyndigheten jobbar för att de offentliga affärerna ska göra största möjliga nytta för samhället. Tillsammans med andra verkar vi för att fler ska använda köpkraften i de offentliga affärerna för att bidra till omställningen till ett hållbart samhälle.
Vår vision är sunda offentliga affärer för en hållbar framtid och vårt löfte är att vi bidrar med kunskap, metoder och stöd för sunda och hållbara offentliga affärer. Vi lyssnar, samverkar och påverkar för att driva på samhällsutvecklingen.
Nu vill vi hitta en strategisk designleverantör som vill bidra till en hållbar utveckling av offentliga affärer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79415200 Rådgivning avseende design
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen