2. Förfarande
Förfarande
Titel: GIS-plattform
Beskrivning: Upphandling avser en kommunövergripande GIS-plattform till Malmö stad genom Stadsbyggnadskontoret.
Intern identifierare: SBN-2026-252
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48326000 Kartprogramvara, 48326100 Digitalt kartläggningssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandling avser en kommunövergripande GIS-plattform till Malmö stad.
Intern identifierare: GIS-plattform