2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende entreprenad bygg, SFV Göteborg
Beskrivning: Ramavtal för byggarbeten i samband med ny-, till- och ombyggnadsprojekt i det löpande underhållet, samt akuta åtgärder. Omfattar geografiska områden Göteborg, Varberg, Halmstad, Lysekil, Vänersborg och Norra Väderöarna.
Intern identifierare: 24/144
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212350 Byggnader av särskilt historiskt eller arkitektoniskt intresse
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000