Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsulttjänster inom översiktsplanering
Referensnummer: KSN-2021-02607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalets uppdrag omfattar löpande översiktsplanering, arbete med kommunövergripande översiktsplan, framtagande av fördjupade översiktsplaner och motsvarande, omvärlds och förutsättningsanalyser samt underlagsutredningar såsom systemövergripande och systemintegrerande analyser, konsekvensbedömningar, strategiska kulturmiljöutredningar och uppföljning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen