675385-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Sollentuna: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av LSS boenden Rådanvägen och Linnésväg
Referensnummer: SK2022-0420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Klicka på pilen nedan för att visa och läsa dokument i ärendet
Planering
Upphandlingsdokument
Förfrågan
Anbudsutvärdering
Avtal
Avsluta
Utvärderingsmodell Anbudsområden Anbudsformulär Anbudsprisformulär Bilagor Simulera
Anbudsformulär
KopieraMerToggle
Det här kriteriet är låst och går inte att ändra
Rubrik och text
Kravtyp och utvärdering
Avtalsuppföljning
Rubrik
ANBUDSINBJUDAN
Sollentuna kommun bjuder in intresserade anbudsgivare att lämna anbud avseende drift av servicebostad enligt LSS på Rådanvägen samt på Linnés väg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen