675488-2021 - ResultatSverige-Malung: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi
Referensnummer: KS/2021:526
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malung-Sälens kommun inbjuder till upphandling gällande El-energi, med omfattning och villkor som beskrivs i detta upphandlingsdokument inkl. bilagor. Upphandlingen genomförs som en öppen upphandling enligt lagen om offentlig upphandling (LOU).
Omfattning
Malung-Sälens kommun inbjuder till upphandling gällande el-energi, med omfattning och villkor som beskrivs i detta upphandlingsdokument inkl. bilagor.
Den sammanlagda årsvolymen beräknas till c:a 19 GWh.Beställaren förbehåller sig rätten att göra mindre justeringar på anläggningsförteckningen, innan avtalstecknande. Angiven volym kan inte garanteras och kan öka och minska i mängd.
Definitiv uppgift om ingående abonnemang och beräknad volym lämnas före avtalstecknande.
Sista dag för inlämnande av anbud
Anbudet ska ha inkommit till Malung-Sälens kommuns Upphandlingsenhet senast 2021-10-24 23:59 via länken www.tendsign.com.
Uppdraget omfattar el-leverans till Malung-Sälens kommun med bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet, 65310000 Eldistribution, 65400000 Andra energikällor – försörjning och distribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen