2. Förfarande
Förfarande
Titel: Microsoft Teams Rum-lösning, support och utveckling
Beskrivning: Riksrevisionen inbjuder er att lämna anbud avseende leverans av Microsoft Teams Rum-lösning, support och utveckling. Vi söker en leverantör som ska ansvara för leverans och installation av en MTR-baserad AV- och videokonferenslösning i Riksrevisionens lokaler på St Eriksgatan 117. Leverantören ska även ansvara för underhåll och support av levererad lösning och befintlig lösning samt tillgodose Riksrevisionens löpande behov av AV- och videokonferensutrustning.
Intern identifierare: 2023/0868
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32232000 Videokonferensutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000