67561-2018 - ResultatSverige-Vänerborg: Apparater för analys av blod
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodgassystem för Patientnära analys
Referensnummer: RS 2017-05911
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38434520 Apparater för analys av blod
II.1.4.
Kort beskrivning
Blodgassystem för Patientnära analys.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38434520 Apparater för analys av blod, 38434540 Biomedicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen