Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tröingedal Utförande av nya gatu-, VA-, el-, opto och fjärrvärmeanläggning
Referensnummer: KS 2020/340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233310 Grundläggning av allmänna vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförande av nya gatu-, VA-, el-, opto och fjärrvärmeanläggning inom Falkenbergs kommun, Hallands län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232130 Byggnadsarbeten: regnvattenledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233330 Grundläggning av gator
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen