2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Vuxenutbildning 2025
Beskrivning: Simrishamns kommun genomför i samarbete med kommunerna i sydöstra Skåne (Sjöbo, Skurup, Tomelilla och Ystad) en RFI för att samla in synpunkter inför en upphandling av grundläggande och gymnasial vuxenutbildning på distans. Upphandlingen kommer att äga rum under 2025 med planerad avtalsstart i januari 2026.
Intern identifierare: 25/8
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 75121000 Utbildningsadministration, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80500000 Utbildningstjänster