2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillbyggnad av ny kolfilterhall Bäcklösa VV
Beskrivning: Upphandlingen avser att komplettera breddningen vid Bäcklösa Vattenverk med en tillkommande kolfilteranläggning.
Intern identifierare: UVA-2026-00114
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45252120 Byggnation av anläggning för behandling av vatten, 45252123 Filteranläggningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45350000 Maskintekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000