675904-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1013 Lek och hobbymaterial
Referensnummer: TI 2022-1013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37500000 Spel och leksaker; nöjesparksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Katrineholms kommun behöver upphandla ett ramavtal avseende Lek och hobbymaterial. Avtalet ska även omfatta Barnvagnar och barncyklar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30194300 Ritningskit och ritpapper, 30194320 Ritningspapper, 30197600 Förädlat papper och kartong, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 34430000 Cyklar, 37524000 Spel, 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 37810000 Konsthantverksmateriel, 37820000 Konstmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Katrineholms kommun behöver upphandla ett ramavtal avseende Lek och lärmaterial. Avtalet ska även omfatta Barnvagnar och barncyklar