675922-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Utrustning för biblioteksautomation
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återlämnings- och sorteringsmaskin
Referensnummer: IT 22.020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av återlämnings- och sorteringsmaskin till biblioteket i Eskilstuna.
Omfattning
Upphandlingen omfattar leverans, montering samt installation av återlämnings- och sorteringsmaskin för medier till biblioteket i Eskilstuna. Utöver detta innefattar uppdraget utbildning av bibliotekets personal i hur man hanterar maskinen, samt tillhörande avtal för support, service och underhåll av utrustningen.
För mer information se Kravspecifikationen.
Kontrakt kommer att tecknas med en leverantör under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39155100 Biblioteksutrustning
II.2.4.