See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskinsnöröjning och halkbekämpning Fastigheter Ytterområden
Beskrivning: Vinterväghållning av kommunala fastigheter i Umeå kommuns ytterområden. Uppdraget avser maskinsnöröjning, halkbekämpning samt efterarbeten. Fastigheterna är indelade i ett antal delområden. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera områden. Endast en leverantör antas per område.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: DELOMRÅDE 1 Bodbyn, Bullmark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89109:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 90630000 Isröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: DELOMRÅDE 2 Botsmark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89109:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: DELOMRÅDE 3 Brännland, Överboda, Sörfors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89109:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: DELOMRÅDE 4 Tavelsjö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89109:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: DELOMRÅDE 5 Flurkmark, Hissjö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89109:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: DELOMRÅDE 6 Kasamark, Yttersjö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89109:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: DELOMRÅDE 7 Rödåsel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89109:Lot:7