676087-2021 - ÄndringSverige-Sundbyberg: Reklam och marknadsföring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för kommunikationstjänster
Referensnummer: 2021/0627
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Myndigheten för delaktighet inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att delta i selektivt förfarande avseende upphandling av ramavtal för kommunikationstjänster.
Upphandlingen avser en strategisk, kreativ och rådgivande partner i utvalda delar av MFD:s interna och externa kommunikations-, informations- och marknadsföringsarbete. Upphandlingen omfattar även produktion av material, från idé till färdig produkt. Uppdrag inom detta tjänsteområde avser utförande utöver det som täcks av egna resurser.