2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verkstadsmekaniska tjänster i Borås
Beskrivning: Upphandlingen omfattar olika typer av verkstadstjänster såsom svarvning, fräsning, svetsning, laserskärning av plåt samt andra typer av relaterade tjänster. Företrädesvis kommer tjänsterna utföras för Avdelningen teknik, inom Fastighet och service, i Borås men även andra beställare kan komma att beställa enligt detta ramavtal.
Intern identifierare: 23/89
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000