Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion av interaktiva utbildningar inom signalskydd
Referensnummer: UH-2019-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller filminspelning av teknisk utrustning för framtagande av informations-/utbildningsmaterial på svenska inom signalskydd tillsammans med personal från FRA. Det är personal från FRA som tillhandahåller manus för innehållet i uppdraget. Uppdraget ska utföras i samarbete med FRA i Sollefteå och kräver fysisk närvaro i Sollefteå en viss del av tiden. Informations/utbildningsmaterialet ska levereras på Cd-skiva eller DVD. Informations/utbildningsmaterialet ska användas av nya och existerande signalskyddsanvändare inom statliga myndigheter, statligt ägda företag med flera, dvs de civila aktörer som FRA stödjer avseende signalskydd. Informations/utbildningsmaterialet ska vara på svenska och lätt att ta till sig och förstå. Informations-/utbildningsmaterialet kan vara webbaserat och i vissa fall interaktivt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 250 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92100000 Film- och videotjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen