2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI och inbjudan till leverantörsdialogmöte - Radiofarmaka
Beskrivning: RFI och inbjudan till leverantörsdialogmöte - Radiofarmaka Region Skåne planerar att påbörja en upphandling avseende successiva leveranser av radiofarmaka. Upphandlingen kommer preliminärt att omfatta generatorer, radioaktiva läkemedel och kit samt eventuellt vissa medicintekniska produkter till Region Skånes förvaltningar. Syftet med denna RFI och dialog är att samla information för att i ett senare skede kunna genomföra en upphandling.
Intern identifierare: 2023-O002848
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar