676309-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sopbilar – Sidlastande renhållningsfordon med 2-fack till Gästrike Återvinnare med leverans 2024-2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSidlastande renhållningsfordon med 2-fack till Gästrike Återvinnare med leverans 2024-2026
BeskrivningGästrike återvinnare upphandlar fyra stycken sidlastande renhållningsfordon med 2-facks lösning med ev. finansiering via klimatklivet
Intern identifierare13952
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSidlastande renhållningsfordon med 2-fack till Gästrike Återvinnare med leverans 2024-2026