See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva avrop av bemanningstjänster. Upphandlingen är indelad i sex delområden och yrkeskategorier utefter Vafabmiljös organisation. Syftet med ramavtalet är att tillgodose Vafabmiljös behov av att avropa stöd i snabb tillfällig tillsättning av personal vid behov, t.ex. i väntan på nyrekrytering, vid arbetstoppar, sjukfrånvaro eller annan frånvaro av ordinarie personal.
Intern identifierare: 2025/149-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79623000 Förmedling av handelsanställda eller industriarbetare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Intern identifierare: 1829264-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Intern identifierare: 1829265-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Egenförsäkran
Intern identifierare: 1829266-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 1: Transport och logistik
Intern identifierare: 1829303-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 2: Anläggningar och behandling
Intern identifierare: 1871390-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 3: HR och lön
Intern identifierare: 1829305-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Delområde 4: Ekonomi
Intern identifierare: 1829306-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Delområde 5: Kund och kommunikation
Intern identifierare: 1871391-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Delområde 6: Hållbarhet och strategi
Intern identifierare: 1829307-8