Ramavtal för avrop på kalkstensmjöl (CaCO3, kalciumkarbonat) samt släckt kalk (Ca(OH)2, kalciumdihydroxid) för rökgas- och vattenrening på Umeå Energis anläggningar Dåva kraftvärmeverk/Ålidhem.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24213000 Släckt kalk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Cirka 2500 ton enligt beskriving i utvärderingen