676537-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikansvarig Automation
Referensnummer: 12452
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en konsult som Teknikansvarig (TA) Automation.
Teknikansvarig ska ingå i projektgrupperna och tillhandahålla stöd till beställaren i tekniska frågor inom frågor som rör el och kraftförsörjning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen