2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mediebevakning och medieanalys
Beskrivning: Mediebevakning och medieanalys avseende redaktionella och sociala medier. Det nuvarande avtalet för mediebevakning och medieanalys avseende redaktionella medier samt för mediebevakning avseende sociala medier kommer inom kort att löpa ut. Pensionsmyndigheten har behov av bevakning av nyheter och omnämnanden som anknyter till Pensionsmyndigheten samt analys av dessa, både vad gäller de redaktionella som sociala medierna. Upphandling genomförs för att täcka behovet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72313000 Datafångsttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91193:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster, 72316000 Dataanalys, 72319000 Tillhandahållande av data, 92400000 Nyhetsbyråtjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsunderlag.