676603-2025 - Planering
Sverige – Programvara och informationssystem – Digital lärmiljö
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigital lärmiljö
BeskrivningEskilstuna kommun avser att genomföra en upphandling av digital lärmiljö till barn och utbildningsförvaltningen, där man idientifierat behovet av ett fortsatt ett digitalt stöd som också behöver i framkant för att effektivt kunna arbeta och stötta lärare och elever på bästa sätt. I denna RFI kan intresserade leverantörer ta del av det tänkta underlaget. Vänligen observera att detta inte utgör en anbudsförfrågan och är därför inget som förpliktigar Kommunen till någon upphandling eller annat åtagande. Svar på denna RFI förpliktigar heller inte svarslämnaren att inkomma med anbud i en kommande upphandling. Ingen ersättning utgår för deltagande i denna RFI. Efter denna RFI planeras möten för dialog med utvalda leverantörer som inkommit med svar. Kommunen förbehåller sig rätten att inte träffa alla leverantörer som visar intresse för att delta, utan gör en bedömning att träffa ett urval för att erhålla relevant information för upphandlingens fortsatta arbete.
Intern identifierareUE 25.174 - RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem