676610-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Blodtrycksprodukter och stetoskop
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blodtrycksprodukter och stetoskop
Beskrivning: Upphandling av blodtrycksprodukter såsom kompletta set med manschetter, innerblåsor och bollpump, tillbehör samt stetoskop.
Intern identifierare: 2026-O002524
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen avser manuella och automatiska blodtrycksmätare, stetoskop och tillbehör/reservdelar därtill
Intern identifierare: 1861516-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation
Intern identifierare: 1872051-1