676705-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar – Basunderhåll väg Norra Roslagen, Stockholms län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Basunderhåll väg Norra Roslagen, Stockholms län
Beskrivning: Basunderhåll väg Norra Roslagen, Stockholms län Möjlig option om 1 eller 2 år
Intern identifierare: KOM-412492
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
Ytterligare klassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Basunderhåll väg Norra Roslagen, Stockholms län