676912-2023 - ResultatSverige-Partille: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tekniska konsulter avseende planarkitekt och Arkitekttjänster inom stadsplanering
Referensnummer: KS/2023:66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun (beställaren) inbjuder anbudsgivare (konsult) att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument avseende tekniska konsulter:
- Planarkitekter
- Arkitekttjänster inom stadsplanering
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen