676918-2023 - ResultatSverige-Uddevalla: Choklad och sötsaker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konfektyr, dryck och snacks till kiosk- och caféverksamheter
Referensnummer: KS/2023:437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15842000 Choklad och sötsaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun genomför en upphandling av sortiment inom produktområdena konfektyr, dryck och snacks till kommunens kiosk- och caféverksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15842100 Choklad, 15900000 Drycker, tobak o d, 15981000 Mineralvatten, 15982000 Läskedrycker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen