Officiellt namn: Sandvikens kommun Postadress: Odengatan 37 Ort: Sandviken Postnummer: SE-811 80 Land: Sverige Att: Sami Heino E-post:sami.heino@sandviken.se
Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Partner bryggerivaror Göransson Arena.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sandviken.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen På uppdrag av Göransson Arena upphandlar Sandvikens kommun en partner för bryggerivaror till Göransson Arena.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15910000 Destillerade alkoholhaltiga drycker
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.