676993-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektricitet – Elenergi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElenergi
BeskrivningFysisk leverans av El, Spotpris med påslag samt Fysisk leverans av El, Spotpris med påslag samt Portföljmodell. Elen ska produceras av fossilfria/förnyelsebara källor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108331:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution