677001-2023 - ResultatSverige-Partille: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling - Tekniska konsulter avseende projektering och utredning inom elva (11) kompetensområden
Referensnummer: KS/2023:91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun (beställaren) inbjuder anbudsgivare (konsult) att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument avseende tekniska konsulter för projektering och utredning inom elva (11) kompetensområden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi, 71420000 Landskapsarkitektur, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen