2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måleriarbeten
Beskrivning: Upphandlingen gäller ett ramavtal för löpande måleriarbeten i kommunens cirka 40 fastigheter. Arbetena omfattar målning och tapetsering både inomhus och utomhus. Volymen kan variera från år till år, men ligger normalt runt 1 miljon kronor per år. Takvolymen för hela avtalet är 5,5 miljoner kronor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45440000 Målning och glassättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107298:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten