677203-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – MR injektorer till Region Skåne
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMR injektorer till Region Skåne
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för kontrastinjektorer inklusive maskinbundet förbrukningsmaterial för användning vid diagnostiska undersökningar med Magnetresonans (MR) i Region Skåne.
Intern identifierare2023-O003285
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111610 Apparatur för MR-undersökning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelInformation till anbudsgivarens om hur Region Skåne hanterar personuppgifter vid upphandling