2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniskt systemstöd Säkerhetsmateriel klättring
Beskrivning: Ramavtal för Materiel inom området för säkerhetsmateriel klättring, samt tillhörande tekniskt systemstöd så som säkerhetsanalyser, dokumentationsframtagning och underhållsanalyser. Säkerhetsmateriel klättring används inom Försvarsmakten för exempelvis säkring av personal på ubåtar och vid arbete på tak och i master, samt för förflyttning i bergsterräng.
Intern identifierare: 24FMVU2152
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37535290 Utrustning för vägg- och repklättring
Ytterligare klassificering (cpv): 37535291 Klätterväggsutrustning, 37535292 Repklättringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Tekniskt systemstöd Säkerhetsmateriel klättring