677375-2024 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ramavtal - Tekniska konsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Tekniska konsulter
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter inom följande områden: 1. Gatubyggnad 2. Trafikutredning 3. Exploatering 4. Miljöteknik
Intern identifierareMOS 2024/340
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för avrop av konsulttjänster.
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel1. Gatubyggnad
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel2. Trafikutredning
Del (anbudsområde)LOT-0004
Titel3. Exploatering
Del (anbudsområde)LOT-0005
Titel4. Miljöteknik