67746-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska vid behov utföra nedanstående tjänster:
— Flyttning av bibliotek både i packlådor och via transportvagn, inkl ner- och uppackning,
— Demontering, flyttning och montering av hyllsystem och liknande,
— Flyttning av museiföremål, konst och musikinstrument,
— Flyttning av kassaskåp och andra tunglyftsflyttningar,
— Flyttning av inredning och utrustning samt vid behov montage för laboratorier och undervisningslokaler,
— Ned- och uppackning av materiel från tjänsterum/arbetsplatser,
— Insamling av överblivet material samt tömning av lokal och borttransport,
— Magasinering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63120000 Lagring och magasinering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen